OSK Auto-Holik

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

JaK UZYSKAĆ NUMER PKK CELEM ROZPOCZĘCIA SZKOLENIA?

KROK PIERWSZY 

Musisz uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem (Uwaga! Nie potrzebujesz żadnego skierowania!). Takie orzeczenie może wystawić tylko lekarz uprawniony do badań kierowców. Takie badanie koszyuje 200 zł, koszt badania reguluje rozporządzenie i cena jest wszedzie taka sama.

 

Polecani lekarze – gdzie bez kolejki otrzymasz orzeczenie:

Dr Grzegorz Sochaczewski, ul. Tumidajskiego 24 Lublin, tel: 604 260 195

 

 KROK DRUGI 

Następnie musisz zrobić wyraźną, aktualną i kolrową fotografię o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm przedstawiającą Ciebie bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, twarzą na wprost (jak do dowodu lub paszportu).

 

 KROK TRZECI 

Teraz musisz udać się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania starostwa (urzędu) dokładnie do wydziału (referatu) komunikacji i przedstawić następujący komplet wymaganych dokumentów:

  • dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
  • jedną fotografię 3,5 cm x 4,5 cm (jak wyżej)
  • orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem
  • wypełniony WNIOSEK (znajdziesz ten druk w urzędzie)
  • jeśli nie masz ukończonych 18 lat rodzic musi udać się z Tobą i podpisać zgodę (ze swoim dokumentem tożsamości)

Czas oczekiwania na PKK – maksymalnie 2 dni robocze.

 

Teraz już tylko wystarczy, że dostarczysz ten numer PKK oraz swój PESEL do Nas i możesz zaczynać kurs!

NASTĘPNE KROKI

Następnie czekają Cię wykłady, czyli wspólne posiedzenie przy kawie/herbacie trwające 30 godz. Nie mamy ustalonych z góry dni na teorię - zawsze robimy pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym razem z całą grupą ustalamy terminy tak,aby każdy mógł być na nich obecny. Są to zazwyczaj godziny popołudniowe.

Po wykładach czas na sprawdzenie Twojej umiejętności słuchania i czytania, czyli testy powykładowe dopuszczające do jazd. Musimy mieć pewność, że znasz przepisy ruchu drogowego i bezpiecznie możesz w nim uczestwniczyć. Nie musisz się stresować, to nie jest egzamin – testy te są wliczone w cenę kursu i możesz je robić aż do skutku! W razie niejasności zawsze wytłumaczymy, dlatego właśnie taka odpowiedź była prawidłowa a nie inna.

Punkt, na który wszyscy najbardziej czekają czyli rozpoczęcie części praktycznej. Tutaj tym bardziej nie musisz się stresować. Na początku będziesz miał jazdy z kilkoma instruktorami, po to abyś mógł zdecydować z którym z nich jeździ Ci się najlepiej i kogo wybierasz na swojego instruktora prowadzącego.

Po wyjeżdżeniu 30 godz. przyjdzie czas na egzaminy. Wyszkolimy Cię tak, że to będzie łatwizna i czysta formalność.

 

Nie wygląda to tak strasznie, prawda? Staramy się, aby Twój kurs był atrakcyjny, abyś po zdanym egzaminie mógł powiedzieć: To było właśnie to, czego oczekiwałem!